مهفا ویژه شرکت های فولادی

10 / 10
از 1 کاربر

 

صنعت فولاد یکی از بزرگترین و پیچیده ترین صنایع ایران است. حدود شرکتهایی که درحوزه ی تولید متعلقات این فلز فعالیت می کنند در ایران به چند صد کارخانه و کارگاه تولیدی می رسد.

به لحاط سیستماتیک این صنعت دارای برخی ویژگی های خاص و منحصر بفرد می باشد. فرآیند ها در این صنعت بسیار انعطاف پذیر است و ارتباط واحد های سازمانی و تولیدی و تشکیلاتی در این مجموعه ها بسیار نزدیک به هم می باشد و اگر سیستم مناسب برای اجرای مدیریت و گردش اطلاعات در این شرکتها وجود نداشته باشد احتمال تداخل و دوباره کاری در هر جز از سازمان بسیار بالا می رود.

  • برخی از نیاز های اساسی شرکتهای فولادی در مدیریت اطلاعات چیست؟

.رد یابی مواد اولیه

مواد اولیه در سیستم های فولادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . این مواد باید از لحطه ی ورد به انبار تا پس از تولید قابل رد یابی باشد. این رد یابی شامل اطلاعات موقعیت کالا و میزان بهره ی آن در هر فاز تولید می باشد.  

.امکان ثبت اطلاعات و شاخص های خاص

در صنعت فولاد واحد های اندازه گیری و اطلاعات تکمیلی هر یک از مواد بعضا بسیار خاص همان صنعت می باشد. گردش اطلاعات نیز در خیلی از موارد بر اساس همین اطلاعات در فرم های ورودی و خروجی صورت می گیرد. اطلاعاتی نظیر طول، عرض، ضخامت، مالکیت و ... می بایست قابل ثبت و گزارش گیری باشد.

.امکان ثبت چندین BOM برای یک محصول

درخت محصول یا BOM عبارت است از مواد اولیه ی که برای ساخت یک کالا مورد نیاز قرار می گیرد. در شرکتهای فولادی بسیار مهم است که یک کالا از طریق مواد اولیه ی متفاوت تعریف شود.

.امکان معرفی و ثبت موارد مصرف در فرم های ورودی و خروجی در سیستم های انبار و فروش

 

مهفا در حوزه ی فولاد:

نرم افزار های اتوماسیون صنعتی مهفا برای شرکتهای فولادی از ماژول های متفاوت نرم افزار تشکیل شده است. این ماژول ها بنا به استاندارد روند های شرکت های فولادی تولید شده است. این ماژول ها شامل حسابداری، خزانه داری، انبار، فروش، کنترل تولید، برنامه ریزی تولید، برنامه ریزی مواد، QC، و نگهداری و تعمیرات می باشد.

شرکت مهفا با علم بر این موضوع که روند های شرکتهای فولادی در طی زمان بسیار تغییر شکل می دهند، سیستم های خود را تحت بستری قابل انعطاف طراحی و تولید نموده است.

خدمات مهفا در بسته های نرم افزاری شرکتهای فولادی با توجه به این موارد شامل آموزش نامحدود در محل شرکت مهفا، اجرای درخواست های دلخواه سازی و کانورت اطلاعات از سایر سیستمها می باشد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :