سوالات پشتیبانی

10 / 10
از 1 کاربر
  •          بروز رسانی سیستمهای مهفا چگونه انجام می‌شود ؟

این اتفاق از طریق واحد پشتیبانی با نرم افزارهای به اشتراک گذاری دسکتاپ صورت می‌پذیرد . هم چنین این امکان مهیا شده است که از طریق دانلود فایل های بروز رسانی از سایت mahfaco.com انجام شود .

  •     آیا فایل های راهنماهای نصب به مشتری ارائه می‌گردد ؟

بله . از منوی دانلود بر روی سایت قابل دانلود می باشد. همچنین هنگام عقد قرارداد نیز تمامی فایلها و فیلمهای آموزشی به نماینده مشتری داده خواهد شد.

  •      آیا می شود از داخل برنامه بک آپ تهیه کرد ؟

در سیستم های مهفا بصورت پیش فرض در هر ساعت بک آپ اتوماتیک گرفته می‌شود . همچنین امکان گرفتن بک آپ های مجزا از هر سیستم در هر زمان توسط کاربران وجود دارد .

  •     آیا امکان تعریف دسترسی‌ها برای هر یک از کاربران می تواند متفاوت باشد ؟

بله . در کنسول امنیت اطلاعات مهفا میتوانید برای هر یک از کاربران در سطوح مختلف دسترسی های متفاوت ایجاد کنید. این دسترسی ها هم بر روی فرآیندها ، بر روی فرمها و حتی بر روی اطلاعات قابل اعمال میباشند.

  •      فرآیند انجام درخواست‌های سفارشی در نرم افزارهای مهفا چگونه است ؟

مشتری پس از ارسال درخواست خود بصورت رسمی (ارسال نامه یا تیکت یا ایمیل) به شرکت مهفا ، منتظر پاسخ حداکثر تا 24 ساعت پس از آن خواهد بود. طی این مدت درخواست دلخواه سازی مربوطه توسط تیم فنی مهفا بررسی می‌گردد و در صورتی که به ساختار یکپارچه سیستمها آسیب وارد نکند در دستور کار قرار خواهد گرفت و زمان تحویل آن به مشتری اعلام خواهد شد.

  •     آیا مهفا با توجه به حجم ریالی قراردادهای خود سرویس‌های خود را ارائه می دهد  ؟

خیر . تمامی مشتریان مهفا در یک سطح از توجه قراردارند.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :